W 17. odcinku Nut Ferment, 10 lutego, wystąpią Girls on Fire, Piotr Bukartyk oraz Waldemar Kasta. Zapowiadany wcześniej AbradAb nie pojawi się tym razem z powodu sytuacji rodzinnej, za co w imieniu artysty uprzejmie przepraszamy.
Girls on Fire to trzy niezwykle utalentowane wokalistki. Połączyło je wspólne zainteresowanie muzyką, teatrem, musicalem. Początkiem ich wspólnej kariery był udział w finałach III edycji X Factor. W 2017 wydały debiutancki album „Siła kobiet”, a tytułowy utwór z tej płyty stał się Hymnem Strajku Kobiet. W czerwcu 2018 utworem „Siła kobiet” zespół zdobył Karolinkę, główną nagrodę im. Anny Jantar w Koncercie Debiuty podczas 55. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu oraz prestiżową nagrodę SAWP dla Najlepszego Wykonawcy w Konkursie Debiuty 2018.
Obecnie Girls on Fire pracują nad nowym materiałem i komponują utwory na drugi autorski krążek i koncertują.
Piotr Bukartyk jest obecny na polskiej scenie muzycznej od ponad 30 lat. Jego twórczość jest opowieścią o codziennym życiu, prozaicznych sytuacjach, które nas spotykają, ale i też trochę o miłości. Wszystkie historie oprawione są niebanalnym tekstem oraz wspaniałym aranżem muzycznym, nad którym czuwał Krzysztof Kawałko. Dzięki temu każdy koncert jest niezwykłą podróżą w świat muzyki.
Od wielu lat z twórczością Piotra można spotkać się co piątek w porannej audycji Wojciecha Manna w Trójce – śpiewa napisane dzień wcześniej piosenki-felietony. „Ułożenie piosenki zajmuje mi zwykle jedną noc. Jaka by nie wyszła – rano da się już toto zaśpiewać, co zresztą robię od lat korzystając z gościny Wojciecha Manna w radiowej Trójce. O większości z nich zaraz potem zapominam, ale mniej więcej jedna na dziesięć zostaje ze mną na dłużej” – mówi artysta.
Waldemar Wall-E Kasta jako raper zadebiutował na przełomie 1998 i 1999 roku utworem na płycie CD gazety KLAN – najbardziej popularnej wówczas gazety o kulturze hiphop. Od razu podbił słuchaczy w całej Polsce swoim oryginalnym i charyzmatycznym stylem. Jednak na jego pierwszą płytę przyszło nam czekać do 2002 roku, kiedy pojawił się krążek KASTA SQUAD „Kastaniety”. Niezwykła kompilacja brzmień oraz zawartych na płycie przekazów na dobre wpisała się do historii polskiego rapu, a utwory takie jak „Klimaty” czy „Peryferie” znajdują się w leksykonie tego gatunku muzycznego.
W 2013 roku po dwudziestu latach fascynacji rapem upublicznia informacje o przejściu na hiphopową emeryturę. Kulturę hiphop wspiera jednak nadal, reprezentując interesy artystów oraz producentów tego gatunku jako agent, impresario oraz organizator wydarzeń /koncertów.