scenograf

Absolwentka Wydziału Architektury Wnętrz (dyplom z wyróżnieniem, 1998) i Wydziału Scenografii krakowskiej ASP (dyplom pod opieką Krystyny Zachwatowicz, 2001). Podczas studiów była asystentem Krystiana Lupy, współpracowała z Pawłem Miśkiewiczem w realizacjach „Przebudzenia wiosny” Wedekinda w Starym Teatrze, „Przemiany” Kafki w PWST, „Rajskiego ogródka” Różewicza w PWST i Teatrze TV w Krakowie, zrealizowała scenografię do „Jak wam się podoba” Szekspira w reż.  Andrzeja Wajdy w PWST. Jest laureatem Stypendium Twórczego Miasta Krakowa.

Scenografka i twórczyni kostiumów. Pracowała m.in. z Janem Peszkiem (scenografia do „Kto się boi  Wirginii Woolf” E.F. Albee PWST, „Po deszczu” Belbela Teatr im. Żeromskiego w Kielcach, „Loże” S. Belbela w Krakowskim Teatrze STU oraz „Szalona lokomotywa” Witkacego w Teatrze Nowym w Słupsku), Remigiuszem Brzykiem (scenografia do „Kadiszu” Gorina, Teatr Nowy w Łodzi), Krzysztofem Rekowskim (m. in. scenografia do „Przygód Sindbada Żeglarza” Leśmiana w Teatrze Ludowym w Krakowie, „Merlin Mongoł” Kolady i „Żabiej Królowej” Specht w opolskim Teatrze im. Kochanowskiego, „Porucznik z Inishmore” McDonagha w Teatrze Współczesnym w Szczecinie, „Chiny” Reczka w Teatrze Polskim we Wrocławiu), Mają Kleczewską (scenografia do „Lotu nad kukułczym gniazdem” Keseya w wałbrzyskim Teatrze Dramatycznym),Wiktorem Rubinem (scenografia do „Tramwaju zwanego pożądaniem” Tennessee Williama, Kariną Piwowarską (scenografia do „Kufherka” Purzyckiego oraz „Powinni tego zabronić” Sali w wałbrzyskim Teatrze Dramatycznym, „Gęś” Kolady w Teatrze Polskim w Poznaniu, „Gorda” Grochowiaka w Teatr w Lesznie ), Aldoną Figurą (scenografia do „Zazdrości” Vilar w Teatrze Nowym w Łodzi).

Ma na swoim koncie prace w TVP Opole (scenografia do cyklicznego programu Telewizja Nieduża reżyserowanego przez Mariolę Ordak).

W CAPITOLU zaprojektowała kostiumy do „Idioty” (2009) i „Frankensteina” (2011) w reż. Wojciecha Kościelniaka.