Kilka sposobow na to 38PPA fot slawek przerwa

Czas trwania: 70 min
Data premiery: 25 marca 2017 na 38. Przeglądzie Piosenki Aktorskiej

Realizacja

Reżyseria: Jakub Skrzywanek
Scenariusz: Mateusz Atman
Muzyka: Kamil Tuszyński
Choreografia: Agnieszka Kryst

Obsada

Artur Caturian
Patryk Szwichtenberg

Musical osadzony w pop-kapitalistycznej siłowni. Tutaj partyturą muzyczną staje się ruch, oddech, uderzenia serca, brzmienie głosów i słów. Aktywność fizyczna zmienia się w muzykę, ciało staje się instrumentem.

Kilka sposobów... miało premierę w marcu 2017 na 38. Przeglądzie Piosenki Aktorskiej, jako spektakl laureata Grand Prix z poprzedniego roku - Artura Caturiana. Partneruje mu na scenie Patryk Szwichtenberg, który z kolei z 36. PPA wyjeżdżał jako członek wyróżnionego zespołu Kapuczino.

W wizji scenicznej Kuby Skrzywanka, jednego z ciekawszych reżyserów najmłodszego pokolenia, oglądamy pragnienia i marzenia dwudziestoparolatków, które nigdy nie zostaną zaspokojone, wymyśla je bowiem dla nich i za nich kapitalizm. Spersonalizowane aplikacje, które zaczynają przetwarzać i kreować ciała według własnych algorytmów, przejmują kontrolę nad swoimi użytkownikami. 

„Typ pyktoatletyczny. Do czego się nadaje? Do musicalu” - padła diagnoza. (...) Piosenka, w której laureat wyliczał nazwiska laureatów PPA, a refrenem były słowa „ja, Caturian, ja, Artur Caturian”, była po prostu świetna, śmieszna do łez. Publiczność bawiła się i wzruszała. A aktorzy? Godzina fizycznego treningu połączona z aktorską interpretacją piosenki pokazała, jak bardzo wymagający jest ten zawód"

Małgorzata Matuszewska w Gazecie Wrocławskiej (Przegląd Piosenki Aktorskiej: rewelacyjne twórcze niepokoje, 26.03.2017)