W dniu 28 września na Scenie Ciśnień gościć będziemy spektakl Europa. Śledztwo, zrealizowany we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca w ramach programu Scena dla tańca 2017.

Czas trwania: 50 minut bez przerwy
Bilety w cenie 10 zł dostępne w kasie Capitolu lub online
Spektakl na Scenie Ciśnień

Kup bilet online

Polska: 24 tysiące sklepów z ubraniami z drugiej ręki. Europa: 120 tysięcy firm odzieżowych ubrań. Świat: 4 miliony par rąk szyje ubrania w Bangladeszu.

Trzy artystki zapraszają publiczność do gigantycznego europejskiego lumpeksu pełnego fantazji z drugiej ręki i zużytych marzeń o przyszłości. W kolażu improwizacji i sieci widocznych i niewidzialnych połączeń tancerki badają relacje między tym, co odległe, globalne i tym, co osobiste. Prowadzą performatywne śledztwo w sprawie przyszłości Europy. Ile kosztuje wspólne działanie? W jaki sposób partner stał się przeszkodą? Kiedy wartości zmieniły się w obsesje?

To również spektakl o pracy artystów tańca – jej materialności i cenie. Artystki wzywają publiczność do tablicy, pytają o relację między tancerzem i widzem, działającym podmiotem i obserwatorem.

To spektakl o nieprzewidzianych konsekwencjach wspólnej pracy, kolektywnego działania, w którym to, co miało dawać poczucie bezpieczeństwa – okazuje się kolejną formą opresji, a to, co miało straszyć – śmieszy.

Choreografia: Magda Jędra, Weronika Pelczyńska, Iza Szostak
Dramaturgia: Agata Szczęśniak
Scenografia: Wojciech Pustoła, Mariusz Krawczyk
Reżyseria świateł: Karolina Gębska
Realizacja świateł: Michał Głaszczka
Produkcja: Komuna//Warszawa

W spektaklu wykorzystano dane z raportów organizacji Asia Monitor Resource Centre i War on Want.

Projekt dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Urząd M.St. Warszawy, przy wsparciu Fundacji Burdąg, Centrum w Ruchu, Urzędu  Dzielnicy Wawer M.St. Warszawa. 

Projekt realizowany we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca w ramach programu Scena dla tańca 2017

 

europa śledztwo teatr wrocław capitol

Foto: M. Stolarska


europa śledztwo capitol wrocław