Spektakl miał premierę w Teatrze Muzycznym Capitol na 36. Przeglądzie Piosenki Aktorskiej w ramach Nurtu OFF

REALIZACJA:

SCENARIUSZ I REŻYSERIA: KINGA MACIEJEWSKA
MUZYKA I KIEROWNICTWO MUZYCZNE: PRZEMYSŁAW MICHALAK
SCENOGRAFIA, LALKI, KOSTIUMY: BARBARA SZYMCZAK, ANNA RYMARZ
WIERSZE/TEKSTY PIOSENEK: MAŁGORZATA STRZAŁKOWSKA
KONSULTACJA CHOREOGRAFICZNA: MAŁGORZATA ROSTKOWSKA, KAROLINA BRZĘK

OBSADA: 

Strachotropicielka - Klaudia Lewandowska
Nietchórzka - Dagmara Włoszek / Adrianna Maliszewska 
Stach Antystrach - Mateusz Grabowski
DJ Szparag - Przemysław Michalak

przytul stracha 57 1

„Przytul stracha" to spotkanie z dziećmi we wspólnym działaniu teatralnym. Za pomocą piosenek opartych na wierszach Małgorzaty Strzałkowskiej i prostych lalek, wyjętych z estetyki dziecięcych rysunków, wspólnie oswajać będziemy paskudy, potwory, poczwary i inne straszydła dziecięcej wyobraźni. Pomagać nam w tym będzie specjalna Drużyna Antystrachów, która zabierze dzieci do swojej bazy.

Spektakl adresowany jest do dzieci w wieku siedmiu lat, ale z uwagi na angażujący publiczność charakter łatwo będzie mógł się w nim odnaleźć zarówno czterolatek, jak i dziesięciolatek. Zapraszamy do interaktywnej zabawy.

PRZYGOTUJ SIĘ DO SPEKTAKLU: NARYSUJ STRACHA I PRZYNIEŚ NA SPEKTAKL SWÓJ RYSUNEK, ZOBACZ TEŻ TEKST PIOSENKI DODAJĄCEJ OTUCHY!

O ZESPOLE

Każde z nas jest jak plama farby na palecie, jak dźwięk w oktawie, jak planeta w układzie słonecznym. Każdy ma swój styl, różne doświadczenia i wyobrażenia o sztuce. To, co nas łączy to kreatywność i chęć tworzenia. To co nas napędza do tego projektu, to wiara w sztukę dla dzieci.

Kinga Maciejewska – reżyserka, animatorka, instruktorka teatralna, autorka scenariuszy teatralnych. Studentka V roku Reżyserii na Wydziale Lalkarskim w PWST we Wrocławiu. Twórczyni wielu przedstawień dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Miała okazję współpracować z takimi twórcami jak Peter Shumann i Agata Duda-Gracz. Szczególne miejsce w jej pracy twórczej zajmuje dziecko, jego wrażliwość, percepcja i potrzeba zabawy. W myśleniu o teatrze dla młodego widza inspiruje się Janem Dormanem i jego metodą tworzenia. Od siedmiu lat pracuje z dziećmi i młodzieżą prowadząc warsztaty teatralne i ruchowe. Jej doświadczenie zawodowe buduje m. in. współpraca z takimi teatrami jak Teatr Ad Spectatores we Wrocławiu, Zdrojowy Teatr Animacji w Cieplicach, Wrocławski Teatr Muzyczny Capitol, Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka i firmą Mały Artysta.

Przemysław Michalak – perkusista, aranżer, kompozytor. Student Akademii Muzycznej we Wrocławiu w klasie kompozycji prof. Stanisława Krupowicza. Dwukrotny stypendysta Prezydenta Miasta Wrocławia (2007, 2008). Laureat wielu międzynarodowych i ogólnopolskich konkursów m. in. druga nagroda w I Międzynarodowym Konkursie Kompozytorskim im. H.M. Góreckiego, pierwsza nagroda z zespołem FAKEDRUM – 4th Azoty Jazz Festival Tarnów 2011. Jako kompozytor i aranżer współpracuje z wieloma zespołami, orkiestrami i chórami, które wykonują jego utwory w Polsce i za granicą (m.in. Konzerthaus Wien, Filharmonia Wrocławska, Filharmonia Śląska). Współpracuje również z takimi zespołami jak NESTOR BAND Tadeusza Nestorowicza, SMS BLUES i Karpeta Jazz Brothers oraz Teatrem Muzycznym CAPITOL.

Barbara Szymczyk – scenograf, architekt wnętrz. Absolwentka Historii Sztuki we Wrocławiu, studiowała również Architekturę Wnętrz (specjalizacja Scenografia na Akademii Sztuk Pieknych we Wrocławiu). Dotychczasowy dorobek artystyczny zawiera: wystawy i instalacje, wystawy scenograficzne, spektakle oraz filmy krótko i długo metrażowe. Jako młoda artystka i scenograf miała okazje realizować projekty m.in. z: Peterem Shumannem, Remigiuszem Brzykiem oraz szeregiem młodych i obiecujących artystów. Wyniki jej wspołpracy nagrodzone były wyróżnieniem na festiwalu Nowej Scenografii w Katowicach. Film dyplomowy studentki łódzkiej filmówki Jagody Szelc – "Taki pejzaż " ze scenografią Barbary Szymczak zdobył główną nagrodę na festiwalu Camerimage w 2013, kategorii krótkiego metrażu.

Anna Rymarz - absolwentka Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, Wydziału Malarstwa i Rzeźby, obecnie działa jako niezależna artystka w przestrzeni sztuk wizualnych i buduje doświadczenie jako scenografka. Intuicyjnie, czepiąc z własnych doświadczeń, wspomnień z dzieciństwa, głęboko zakorzenionych schematów kulturowych, kreuje obrazy, które są intymnym rytuałem wcielania, emocjonalnym torem przeszkód. Jej prace wstawiono w takich wrocławskich muzeach i galeriach jak Wrocławskie Muzeum Współczesne, Galeria Rity Baum, Galeria Miejska, Studio BWA, Falanster. Od kilku lat współpracuje z Wrocławskim Muzeum Współczesnym realizując półkolonie i warsztaty dla dzieci i młodzieży.

Klaudia Klara Lewandowska – aktorka, absolwentka PWST im. L. Solskiego w Krakowie filia we Wrocławiu oraz Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia im. F. Nowowiejskiego w Szczecinie. Za tytułową rolę w spektaklu dyplomowym w reżyserii Bogusława Kierca otrzymała nagrodę Marszałka Województwa Dolnośląskiego. Współpracuje z wrocławskimi teatrami i ośrodkami kultury, w wolnych chwilach śpiewa i gra na instrumentach.

Dagmara Włoszek – aktorka, absolwentka PWST im. L. Solskiego w Krakowie filia we Wrocławiu. W 2014 roku otrzymała Nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego dla studentów uczelni artystycznych za osiągnięcia w twórczości artystycznej oraz Nagrodę Marszałka Województwa Dolnośląskiego za najlepszy dyplom roku 2014. Obecnie aktorka gościnna Teatru Powszechnego im. Jana Kochanowskiego w Radomiu. Prowadzi warsztaty teatralne i kuglarskie dla dzieci i młodzieży. Współpracuje z teatrem Avatar z Legnicy, oraz z Centrum Twórczości Dziecka we Wrocławiu grając w spektaklach dla dzieci i młodzieży. Ukończyła kurs kaskaderski.

Mateusz Grabowski – aktor, absolwent PWST im. L. Solskiego w Krakowie filia we Wrocławiu oraz Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Stanisława Moniuszki w Słubicach w klasie akordeonu. Były chórzysta Chóru Kameralnego ADORAMUS w Słubicach oraz perkusista zespołu rockowego. Zagrał w wielu spektaklach dla dzieci i młodzieży i dorosłych. Uczestnik licznych warsztatów teatralnych i wokalnych. Współpracował z Teatrem 89 w Berlinie, a obecnie gościnnie występuje z teatrem Klinika Lalek. Miłośnik historii, podróży i pieczonych warzyw.

ZDJĘCIA Z POKAZÓW NA 36. PPA
FOTO ŁUKASZ GIZA / TEATR MUZYCZNY CAPITOL