Zdjęcie ze spektaklu Dżob: Mariusz Kiljan i Konrad Imiela

PREMIERA na 32. Przeglądzie Piosenki Aktorskiej, 22 marca 2011

Obsada i realizatorzy

Występują KONRAD IMIELA i MARIUSZ KILJAN
oraz zespół Casablanca w składzie: ADAM SKRZYPEK 22, 23 V 2018 / ANDRZEJ MICHALAK (BASS), RAFAŁ KARASIEWICZ / GRZEGORZ RDZAK 22,23 V 2018 (PIANO), DARIUSZ KALISZUK (PERKUSJA)

Efekty dźwiękowe: ŁUKASZ WÓJCIK / ADRIAN KĄCA 22, 23 V 2018
Wideo: BARTEK i PIOTR BARTOS

CZAS 110 minut z jedną przerwą

PŁYTA Z PIOSENKAMI ze spektaklu do nabycia w naszym sklepiku 

 
Recenzje

Pod powierzchnią repertuarowej brylantyny znajdziemy w „Dżobie” brylant: podsumowanie naszej epoki, charakteru zabieganych, rozchałturzonych, bezgustych Polaków z przełomu wieków. I dzieje się ta diagnoza na oczach publiki bez przymrużenia oka - pisze Grzegorz Chojnowski (Polskie Radio Wrocław) w swoim blogu. Więcej...

W przedstawieniu zachwyca i Kiljan, i Imiela. „Dżob” jednak to majstersztyk nie tylko dlatego, że jest arcyzabawny, ale przede wszystkim dlatego, że aktorzy, przy pomocy oklepanych piosenek, mówią widzowi parę rzeczy. O tym, że los aktora bywa podły – też, ale przede wszystkim o tym, że sami bywamy idiotami, bawiąc się na firmowych imprezach, kiczowatych weselach i klaszcząc, gdy przy podniosłej muzyce wjeżdża prosiak - pisze Olga Strzyżewska w portalu Wroclowe2012. 

Publiczność nagrodziła aktorów gromkimi brawami za sporą dawkę humoru, pracę włożoną w widowisko i jego bardzo dobre wykonanie. Ale chyba też za dystans, jaki mają do siebie i do tego, co sami kiedyś robili - pisze Rafał Zieliński w Gazecie Wyborczej Wrocław. 

Siłą „Dżoba” są nie tylko pełnokrwiste wspaniałe kreacje (Konrad i Mariusz grali tu samych siebie), ale też spora dawka humoru sytuacyjnego, naturalistyczne dialogi, retrospektywne wątki pokazywane na ekranie, oraz brawurowa interpretacja ludowych hitów. Efekt sceniczny przerasta nawet najśmielsze oczekiwania. Imiela i Kiljan to wyborny duet rozweselający, który tym „Dżobem” zasłużył nie tylko na owacje na stojąco, ale szacunek za poczucie humoru na swój temat - pisze Mariusz Marks w Kreatywnym Wrocławiu. 

Małgorzata Matuszewska z Polski Gazety Wrocławskiej wysłuchała opowieści Mariusza Kiljana i Konrada Imieli  o pierwszych krokach w telewizji, które stawiali w "Truskawkowym Studiu", występach na tej samej scenie, co Violetta Villas oraz dla kogo śpiewali "Ore ore" i "Komu dzwonią". Więcej...


 

 

Galeria zdjęć ze spektaklu

fot. Maciej Kulczyński