oczy2

Studium Musicalowe Capitol zaprasza na spektakl dyplomowy słuchaczy III roku pt. „Oczy paść będę cieniem". Premiera 3 maja 2016, w czterechsetną rocznicę śmierci Williama Shakespeare'a, na Małej Scenie Studium.

Mówi reżyser spektaklu, Mikołaj Woubishet:

- „Oczy paść będę cieniem" to muzyczne przedstawienie złożone ze scen z wybitnych tragedii szekspirowskich - „Makbeta", „Otella", „Romea i Julii" oraz kroniki „Ryszard III"; wszystkie w tłumaczeniu Stanisława Barańczaka.

Postaci z tych dramatów spotykają się na scenie, by ponownie odegrać kluczowe dla ich losów sceny. A ich los jest pewny - muszą zginąć. Każdy w inny sposób i z innego powodu, ale każdy musi. Bo zawinił, był naiwny, bał się, popełnił grzech... a może tak chciał los? Bóg? Szekspir? 

Młodzi aktorzy na naszych oczach zmierzą się z największymi postaciami najwybitniejszego dramaturga w historii teatru. Postaci przez nich wykreowane -  z kluczowymi momentami z ich życia, które pośrednio bądź bezpośrednio doprowadziły do ich śmierci. Udźwiękowione niepokojącą muzyką Grzegorza Mazonia szekspirowskie monologi, scenografia i kostiumy Agaty Dudy-Gracz oraz choreografia Barbary Olech wspomagają nastrój i wieszczą najgorsze... Zapraszamy na pogrzeb!

 


„Oczy paść będę cieniem"
Studium Musicalowe Capitol
Mała Scena przy ul. Piłsudskiego 72

  • premiera 3 maja 2016
  • kolejne spektakle w dniach 4-7 maja i 23-27 maja o godz. 19 oraz 7 czerwca o godz.19
  • bezpłatne bilety do odbioru w kasie Teatru Muzycznego Capitol 

 

oczypasc