058 PiesnVII Chor Komentujacych Wroclawian fot Lukasz Giza 1

Najnowsza pieśń Chóru Komentujących Wrocławian dedykowana była wrocławianom i uczestnikom 4. Nocnego Półmaratonu Wrocław 2016. Chór zaśpiewał ją 18 czerwca 2016 roku o godzinie 21:45 na „czerwonej pufie”, która niedawno pojawiła się na Bulwarze Marii i Lecha Kaczyńskich, pomiędzy Mostem Pokoju a Mostem Grunwaldzkim. To właśnie Mostem Grunwaldzkim biegli uczestnicy półmaratonu.
Chór wykonał Pieśń Siódmą „Obywatele chórzyści”, a także powtórzy Pieśń Pierwszą „Szanta na sukces” i Drugą „Wrocław nocą wciąż”.

Chór Komentujących Wrocławian działa od listopada 2014 roku. To projekt realizowany przez Teatr Muzyczny Capitol w ramach Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016. Chór tworzą ci wszyscy, którzy czują się odpowiedzialni za swoje miasto. Ludzie różnych profesji i upodobań. Rozpiętość wiekowa: od 7 do 77 lat. Nie wstydzą się niekształconych głosów, braku idealnego słuchu. Te niedostatki nadrabiają pasją.

Piszą teksty o tym, jak żyje im się we Wrocławiu, z czego są dumni, co należy poddać krytyce, co zganić, co jeszcze poprawić. Występują spontanicznie, co parę miesięcy, wybierając na swoje występy oryginalne i charakterystyczne dla Wrocławia miejsca. Śpiewali już na dachu pierwszego wrocławskiego domu na wodzie („Szanta na sukces”), w nocnym autobusie i na przystankach („Wrocław nocą wciąż”), na deptaku przy ul. Oławskiej („Zakazy”), w zrewitalizowanym barze Barbara przy ul. Kazimierza Wielkiego („Recyklizacja”), na trakcie pieszo-rowerowym przy pl. Wolności („Cyklochodnik, czyli Sojusz pieszo-rowerowy”).

Zapraszamy, dołączcie do Chóru Komentujących Wrocławian!

 


 

Foto Łukasz Giza / TEATR MUZYCZNY CAPITOL