025 Chor Kom Wroc fot Lukasz Giza 1

Chór Komentujących Wrocławian powraca. Kolejna pieśń - już trzecia - odśpiewana zostanie 7 listopada o godzinie 15 na ulicy Oławskiej we Wrocławiu, a dotyczyć będzie zakazów. 

Jak się okazuje,
Najłatwiej się zakazuje -
Zamiast z sensem zaplanować,
Lepiej zablokować

Taką diagnozę stawiają Komentujący Wrocławianie naszemu, zaraz po narzekaniu, ulubionemu narodowemu sportowi, czyli ZAKAZYWANIU. W dalszej części pieśni Chór szydzi z idiotycznych zakazów, a finał warto zobaczyć w następną sobotę na Oławskiej.

To będzie trzeci już występ Chóru: w marcu tego roku Komentujący Wrocławianie zainaugurowali 36. Przegląd Piosenki Aktorskiej „Szantą na sukces" wykonaną w Domu na wodzie, a w czerwcu w autobusie miejskim wyśpiewali „Wrocław nocą wciąż".

Chór Komentujących Wrocławian (POLUB ICH NA FB)
Pieśń Trzecia „Zakazy"
Wrocław, ulica Oławska (okolice skrzyżowania z Łaciarską)
7 listopada, sobota, godz. 15
Wstęp wolny (Zakaz wstępu)


Dla przypomnienia
Chór Komentujących Wrocławian jest projektem Teatru Muzycznego Capitol we Wrocławiu, realizowanym w ramach Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016. To propozycja dla mieszkańców i sympatyków Wrocławia do współtworzenia obywatelskiej kultury w Europejskiej Stolicy Kultury 2016. Chór spotyka się regularnie na próbach, to chórzyści decydują, o czym i gdzie będą śpiewać. Opiewają to, co w mieście ciekawe, piękne i mądre, nie szczędząc razów temu wszystkiemu, co nudne, brzydkie i głupie. Trochę jak w greckim teatrze – są głosem wspólnoty, wzmagającym napięcie albo przeciwnie, wyciszającym konflikty.

Kierownikiem chóru, który służy chórzystom wsparciem literackim w układaniu tekstów, jest Marek Kocot, aktor, autor scenariuszy, twórca Antykabaretu, muzykę tworzy Rafał Karasiewicz, pianista i kompozytor, a chórmistrzem jest Tomasz Leszczyński, wokalista i aktor Capitolu. Działania Chóru koordynuje Marta Dzwonkowska.


 

NA ZDJĘCIU PIEŚŃ PIERWSZA CHÓRU, FOTO ŁUKASZ GIZA / TEATR MUZYCZNY CAPITOL

 


 

logo2016